Wat we doen

Jobs

Duurzaamheid

Nieuws

Onze locaties

info@groupjansen.com

+32 11 79 92 00

Duurzaamheid

Nieuws

Onze locaties

info@groupjansen.com

+32 11 79 92 00

Sportoase
Sint-Niklaas

Met Sportoase De Watermolen kreeg Sint-Niklaas er een hypermodern sportcomplex bij. Het project combineert sport, ontspanning en duurzaamheid in één geïntegreerd geheel. Achter de schermen zorgt een geavanceerde technische infrastructuur ervoor dat het gebouw efficiënt, comfortabel en energiezuinig functioneert. Voor de slimme integratie en sturing van alle technieken vertrouwde TM Equans/van Roey in opdracht van Sportoase op Jansen Smart Solutions.

Challenge

Een modern sportcomplex is technisch bijzonder uitdagend. Zwembaden, sportzalen, douches, ventilatie, waterbehandeling, verwarming en koeling moeten perfect op elkaar afgestemd zijn. Bovendien vraagt een gebouw van deze schaal om een intelligente aansturing die zowel comfort als energie-efficiëntie garandeert.

Sportcomplexen behoren tot de meest energie-intensieve gebouwen. Zwembaden moeten constant op temperatuur blijven, luchtvochtigheid moet nauwkeurig worden geregeld en duizenden bezoekers per week gebruiken de installaties. Door het integreren van energie- en verbruiksmeters kan het management van Sportoase De Watermolen nauwkeurig opvolgen waar en wanneer energie wordt gebruikt. Deze data maken het mogelijk om installaties voortdurend bij te sturen en zo het energieverbruik verder te optimaliseren.

 

Facts

Klantnaam Groep Sportoase
Aannemer TM Equans / Van Roey
Architect LD architecten
Uitvoeringsperiode 2025

Result

Jansen Smart Solutions integreerde 15 verschillende technieken via 1 centraal platform.. Denk onder meer aan HVAC-sturing, ventilatie, zonnewering, vloerverwarming, warmwaterproductie en waterbehandeling. Ook systemen zoals douches, luchtgroepen en verschillende energiemeters werden geïntegreerd, zodat het volledige gebouw continu gemonitord en geoptimaliseerd kan worden. Daarnaast werden verschillende IP 55 touchpanels voorzien voor het personeel en de redders. Daarmee kunnen medewerkers lokaal eenvoudig sferen oproepen, recreatieve elementen bedienen en alarmen worden onmiddellijk weergegeven, terwijl het gebouwbeheersysteem tegelijk het globale overzicht bewaart.

Een opvallend aspect van de installatie is de gebruiksvriendelijkheid. Via het BMS-systeem kunnen de verschillende technieken centraal worden beheerd. “Het idee achter dit project was om alle technische installaties als één ecosysteem te laten functioneren,” vertelt Dries De Groote, COO Projects bij Jansen Smart Solutions. 

Sport en ontspanning op de meest duurzame manier

“Het nieuwe sportcomplex in Sint-Niklaas vormt een perfecte weerspiegeling van waar wij als organisatie voor willen staan: de beste sport- en ontspanningsinfrastructuur op de duurzaamste manier. Het gebouw in CO2-neutraal en we halen al onze energie uit duurzame bronnen. De slimme integraties zorgen tenslotte voor een optimaal beheer”.

 

Michaël Schouwaerts – Algemeen Directeur Groep Sportoase

Zij gingen je voor.
Projecten en referenties.

Elke dag creëren we unieke places to be. Gebouwen en ruimtes waar je maar wat graag woont, werkt, geneest of geniet. Ontdek hieronder enkele straffe projecten van onze Jansen-familie.